Tragiczna wiadomość. Zmarł Mariusz Wąsowicz, zastępca naczelnika zielonogórskiej drogówki

Pogrzeb st. asp. Mariusza Wąsowicza, zastępca naczelnika zielonogórskiej drogówki, odbędzie się w piątek w Otyniu.

Po długiej chorobie zmarł st. asp. Mariusz Wąsowicz, zastępca naczelnika zielonogórskiej drogówki. Był świetnym policjantem i kolegą. Miał 42 lata.

St. asp. Mariusz Wąsowicz był zastępcą naczelnika zielonogórskiej drogówki. Lubił swoją pracę i był lubiany. Był oddanym służbie policjantem. Niestety st. asp. Wąsowicz zmarł po długiej chorobie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

St. asp. Wąsowicz rozpoczął służbę w policji w lipcu 2008 r. w komendzie w Łobzie w woj. zachodniopomorskim. W 2009 r. przeniósł się do komendy miejskiej w Zielonej Górze gdzie służył początkowo w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym.

W 2013 r. rozpoczął służbę w Zespole Zarządzania Kryzysowego i Operacji Policyjnych Wydziału Sztab Policji i Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

1 czerwca 2020 roku został mianowany na stanowisko zastępcy naczelnika zielonogórskiej drogówki.
Był absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego, skończył bezpieczeństwo narodowe.

Był serdecznym i uczynnym kolegą, nigdy nie odmówił pomocy i sam uczestniczył wielu policyjnych działaniach. Można było wielokrotnie spotkać Mariusza podczas zabezpieczania imprez masowych, a następnie podczas służby w ruchu drogowym, w działaniach na drogach zielonogórskiego powiatu.

Mariusz Wąsowicz pozostawił pogrążone w żałobie ukochaną żonę oraz córkę. Również koledzy Mariusza w zielonogórskiej komendzie odczuwają wielki smutek i pustkę po stracie serdecznego przyjaciela.

Pozostawił po sobie smutek i pustkę w sercach najbliższych oraz koleżanek i kolegów z jednostki.