Tragiczny pożar kamienicy w Kożuchowie. Pod zawalonym stropem znaleziono ciało mężczyzny (FILM CZYTELNIKA)

Tragiczny pożar kamienicy w Kożuchowie. Pod stertą dachówek znaleziono ciało mężczyzny.

Do tragicznego pożaru doszło w poniedziałek, 19 września, nocą. Palił się kamienica na Placu Matejki. Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej. Po ugaszeniu ognia strażacy dokonali makabrycznego odkrycia. Pod zawalonym stropem leżało ciało 56-letniego mężczyzny.

Ogromny pożar wybuchł nocą. Paliło się poddasze kamienicy na Placu Matejki 1. Na miejsce pożaru została wezwana straż pożarna. – Do walki z ogniem dojechało 11 zastępów – mówi mł. bryg. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskiej straży pożarnej. Kiedy wozy strażaków dojechały na miejsce ogień obejmował już całe poddasze, a płomienie wychodziły na zewnątrz.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce dotarła kożuchowska policja, karetki pogotowia ratunkowego oraz władze miasta. Z płonącej kamienicy strażacy ewakuowali 20 osób. Pięć wyszło samodzielnie.

W pożarze w Kożuchowie zginął 56-letni mężczyzna

Gaszenie kamienicy zajęło strażakom kilka godzin. Po ugaszeniu płomieni strażacy dokonali makabrycznego odkrycia. Pod zawalonym stropem i stertą dachówek znaleziono ciało mężczyzny. – Ofiara pożaru to 56-letni mieszkaniec Kożuchowa – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Przyczynę oraz okoliczności w jakich doszło do tragicznego pożaru ustalać będą śledczy. Opinię wyda również biegły z dziedziny pożarnictwa.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl 

Eko pol - Poscigi.pl