Trwa akcja zielonogórskiej drogówki. Zakończy się późną nocą

Policjanci z zielonogórskiej drogówki w czwartek, 15 kwietnia, od samego rana prowadzą akcję „Kaskada”. Działania zakończą się o godz. 22.00.

Na drogach krajowych nr 27 i nr 32 kierowcy mogą spodziewać się wielu policyjnych patroli. Będą rozstawione w odległości kilku kilometrów od sobie na tych samych docinkach tras.

Charakterystyczne dla akcji „Kaskada” jest to, że policyjne patrole rozmieszczone są co kilka kilometrów po obu stronach drogi.

W akcji są radiowozy oznakowane i nieoznakowane. Policjanci wykorzystują w działaniach również nowy laserowy miernik prędkości, który pozwala na zarejestrowanie obrazu.

Policjanci organizują działania „Kaskada” w celu zapewnienia bezpieczeństwa szczególnie na drogach o dużym natężeniu ruchu, a także dlatego, że wielu kierujących łamie przepisy i znacznie przekracza dozwoloną prędkość nie zważając na ryzyko i groźne konsekwencje.

Policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę właśnie na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, co jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach.  Ponadto sprawdzają także w bazach danych dane kierującego i pojazdu, stan techniczny oraz kontrolują stan trzeźwości kierujących.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta