Trwa duża akcja drogówki. W powietrzu drony. Padają olbrzymie sumy mandatów (FILM)

Drony w policji są wykorzystywane już do wielu miesięcy, skutecznie. fot. lubuska policja

W środę, 19 stycznia, od samego rana trwa akcja lubuskiej policjanci „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” z wykorzystaniem drona. Dzięki zamieszczonej w nim kamerze posiadającej 30-krotny zoom, funkcjonariusze mogą dokładnie obserwować zachowanie kierowców.

Drony w policji są wykorzystywane już do wielu miesięcy, skutecznie. Operatorzy drona z powietrza mają duży zasięg obserwacji. Kiedy dostrzegają niebezpieczną sytuację na drodze, od razu przekazują informację do najbliższego patrolu, który dzięki temu może natychmiast interweniować.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W Gorzowie już w pierwszych dwóch godzinach działań policjanci ujawnili kilkanaście przypadków łamania przepisów ruchu drogowego, za co sprawcy ukarani zostali mandatami.

Lubuscy funkcjonariusze ruchu drogowego stale korzystają z dronów, by móc jeszcze skuteczniej zwalczać drogowych piratów i zapewniać bezpieczeństwo podróżnym na terenie całego województwa.

Lubuscy policjanci każdego dnia reagują na wykroczenia relacji kierowca-pieszy. Wykorzystują specjalistyczny sprzęt taki jak: nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, motocykle, nowoczesne urządzenia służące do pomiaru prędkości i alkomaty, a także drony. – To właśnie bezzałogowe statki powietrzne stały się w ostatnim czasie bardzo pomocnym narzędziem do zapewniania bezpieczeństwa pieszym – mówi mł. asp. Mateusz Sławek z biura prasowego lubuskiej policji.