Trzech kierowców wjeżdża na czerwonym świetle (FILM CZYTELNIKA)

Film został nagrany na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną na al. Konstytucji 3 Maja w Zielonej Górze. Widać na nim trzech kierowców, którzy bagatelizują czerwone światło.

Pasem z lewoskrętem jedzie kierowca audi. Przyhamowuje, ale ostatecznie wjeżdża na skrzyżowanie widząc, że zapala się czerwone światło. Środkowym pasem w kierunku ul. Wrocławskiej jedzie ford. Jego kierowca ewidentnie wjeżdża na czerwonym świetle. To samo robi kierujący audi na prawym pasie.

Polecane  Poważny wypadek na "trasie śmierci". Zderzenie dwóch samochodów. Jedna osoba zakleszczona (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)

Policja od dawna organizuje akcje „Czerwone światło”. Ich celem jest uczulenie kierowców na to, żeby na przejściach dla pieszych zachowywali szczególna ostrożność oraz zwracali uwagę na sygnalizację świetlną. – Zwracanie uwagi na światła zapewnia bezpieczeństwo na skrzyżowaniach oraz przejściach dla pieszych. Wjazd na czerwonym świetle jest poważnym wykroczeniem, za które kierowcy będą surowo karani – mówi nadkom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Polecane  Szok. 70-letni zielonogórzanin dał oszustom ponad 100 tys. zł