Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Trzej bracia zaatakowali leśniczego

Funkcjonariusze policji z II komisariatu w Zielonej Górze zatrzymali trzech braci, którzy wieczorem 22 sierpnia br. zaatakowali leśniczego podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Leśniczy z leśnictwa Żarków, wieczorem 22 sierpnia otrzymał informację, że nieznani sprawcy kradną drewno w lesie. Zdecydował się sprawdzić tę informację i pojechał we wskazane miejsce. Na miejscu zauważył samochód osobowy, w którym siedzieli znani mu trzej bracia, mieszkańcy jednej z wiosek gminy Nowogród Bobrzański.

Mężczyźni odjechali, kiedy podjechał samochód leśniczego. Leśniczy pojechał za nimi, chciał sprawdzić czy nie będą wyładowywać z samochodu kradzionego drewna. Bracia D. postawili swój samochód w poprzek drogi i zablokowali przejazd leśniczemu. Kiedy ten zatrzymał auto, jeden z nich – Tadeusz D. zaczął uderzać w maskę toyoty leśniczego wyrwaną z płotu sztachetą, natomiast Jarosław D. i Piotr D. kopali samochód.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wszyscy bracia znieważali jednocześnie leśniczego obelżywymi wyzwiskami. Kiedy zaatakowany odjeżdżał z miejsca zdarzenia, jego samochód został obrzucony kamieniami. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o przestępstwie i wycenił swoje szkody na 500 zł.

Policjanci zatrzymali Tadeusza D., Jarosława D. i Piotra D. w domu. Wszyscy trzej byli już wcześniej notowani przez policję.

Sprawcom postawiono zarzuty bezprawnego wpływu na czynności urzędowe, zniszczenia mienia oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl