Toyota Zielona Góra

Tysiące emigrantów przy polskiej granicy. Będzie szturm? W gotowości 12 tys. żołnierzy (FILM)

Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że na granicy w gotowości już ponad 12 tys. żołnierzy. Podniesiony został również stan gotowości. Czy będzie szturm emigrantów na polska granicę?

Godz. 17.16 MON: Służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę sforsowania granicy. Obecnie migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy. Są cały czas pilnowani przez białoruskie służby.

Godz. 14.55 Do Polski chce się siłą dostac około 5 tys emigrantów. Cały czas szturmują płot.

Mateusz Morawiecki napisał na facebooku, „w Ministerstwo Obrony Narodowej trwa nadzwyczajne spotkanie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego z udziałem wszystkich polskich służb w związku z kryzysem, jaki na granicy polsko-białoruskiej wywołuje białoruski reżim Łukaszenki.

Polski rząd jest zdeterminowany i będziemy bronili bezpieczeństwa naszego kraju oraz całej UE, przestrzegając naszych zobowiązań międzynarodowych oraz mając na uwadze przede wszystkim interes państwa i bezpieczeństwo polskich żołnierzy, funkcjonariuszy Straż Graniczna i obywateli”.

MON: – Wszystko co dzieje się w rejonie Kuźnicy odbywają się w obecności i pod kontrolą białoruskich służb.

Po godz. 14:00 Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o kolejnej próbie siłowego wdarcia się emigrantów do Polski.

Jak informuje minister Błaszczak „wspólnie ze służbami MSWiA jesteśmy przygotowani do obrony polskiej granicy”.

Od strony Kuźnicy do granicy z Białorusią podjeżdżają opancerzone wozy Rosomak. Na granicę zostali również skierowani antyterroryści.

Jak informuje MSWiA polskie służby udaremniły jedną próbę masowego siłowego wdarcia się emigrantów do Polski.