Toyota Zielona Góra

Ukradł seniorce ćwierć miliona złotych. Wpadł kiedy wrócił szukać adwokata dla kolegi, też oszusta

Ukradł seniorce ćwierć miliona złotych

Policjanci ze specjalnej grupy śledczej lubelskiej policji zatrzymali 28-latka, który wyłudził od emerytki ćwierć miliona złotych. Wpadł w ręce kryminalnych, gdy pojawił się w Lublinie. Tym razem szukał adwokata dla kolegi, który został tymczasowo aresztowany z powodu oszustw metodą „na policjanta”.

Nad sprawą od samego początku pracowali policjanci ze specjalnej grupy śledczej. W jej skład wchodzą kryminalni z komendy wojewódzkiej oraz funkcjonariusze z komendy miejskiej. Policjanci przez wiele miesięcy pracowali nad przestępstwem, do którego doszło w kwietniu ub.r.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

83-letnia emerytka uwierzyła w historie fałszywego policjanta. Sprawca przekonał mieszkankę Lublina, że jej syn spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze, żeby nie poszedł do więzienia. Kobieta przekazała oszustom wszystkie oszczędności oraz złote monety i biżuterię. W sumie straciła  ćwierć miliona złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci wpadli na trop jednego z oszustów. Jak się okazało, mężczyzna w czwartek, 17 marca, ponownie pojawił się w Lublinie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, iż zamierzał szukać adwokata dla kolegi, który został tymczasowo aresztowany w sprawie innych oszustw dokonanych metodą „na policjanta”. 

W Lublinie 28-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut dotyczący oszustwa, co do mienia znacznej wartości. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Obu grożą kary do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra