Był poszukiwany do dobycia kary więzienia. Wyszedł z ukrycia prosto na policjanta

W niedzielę, 20 marca, policjant kryminalny żarskiej komendy, w czasie wolnym od służby, jechał samochodem ulicami Żar. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który swym wyglądem przypominał osobę poszukiwaną.

Policjant zawrócił, zaparkował pojazd i pobiegł w kierunku bloków mieszkalnych, gdzie chwilę wcześniej zauważył poszukiwanego mężczyznę. – Funkcjonariusz poinformował o tej sytuacji dyżurnego żarskiej komendy – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po krótkiej chwili policjant ponownie zauważył mężczyznę. Ruszył w jego  kierunku. Ten rozpoznając funkcjonariusza, przeskoczył żywopłot i rozpoczął ucieczkę. – Nie reagował na okrzyki „stój policja, zatrzymaj się” i biegł przed siebie – relacjonuje kom. Berestecka.

Po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Na miejsce przybył wezwany patrol, który założył zatrzymanemu kajdanki i przetransportował go do jednostki. 44-letni mieszkaniec powiatu żarskiego ma na swoim koncie liczne kradzieże, za co poszukiwany był przez żarski sąd.

Po przeprowadzeniu czynności, mężczyzna trafił za do więzienia. Spędzi tam najbliższe dwa lata.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl