Ukradł w markecie kule niepełnosprawnej 77-letniej kobiecie

Mężczyzna ukradł kule ortopedycznych, 77-letniej niepełnosprawnej kobicie. Kule pomagają jej w codziennym funkcjonowaniu. Policjanci szybko ustalili miejsce zamieszkania 50-letniego sprawcy, u którego znaleźli skradzione kule.

We wtorek, 7 maja, w jednym z marketów w Żaganiu starsza pani robiła zakupy. Niepełnosprawna 77-latka na chwilę odłożyła swoje kule ortopedyczne. Zastąpiła je wózkiem sklepowym.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Oprócz miejsca na produkty wózek był jej pomocny również przy poruszaniu się kobiety. Po zrobieniu zakupów, kiedy odstawiła wózek, zobaczyła, że nie ma kul, które na co dzień umożliwiają jej funkcjonowanie.

Żagań. Ukradł kule niepełnosprawnej kobiecie

Wystraszona kobieta poprosiła o pomoc kasjerki, które zgłosiły interwencję policji. Na miejsce przyjechał patrol policji st. sierż. Karol Kozak i post. Natalia Kanyi Maina. – Policjanci przejrzeli zapis z monitoringu sklepu. Dokonali rozpytania i ustalili dane oraz adres zamieszania mężczyzny widocznego na nagraniu w trakcie kradzieży kul – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzeczni policji w Żaganiu.

Policjanci pojechali pod ustalony adres. Tam zastali mężczyznę, który dobrowolnie oddał to, co nie należało do niego. Po wykonaniu czynności z 50-latkiem policjanci udali się do miejsca zamieszkania seniorki.

– Wizyta policjantów z kulami sprawiła 77-letniej kobiecie dużą radości – mówi sierż. sztab. Szlachetko. Kobieta była wdzięczna policjantom za odzyskanie rzeczy, która na co dzień pozwala jej funkcjonować.

Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie mężczyzny przez sąd.