Ukradli sulechowiance dowód osobisty i zaciągali na nią kredyty. Wzięli nawet umowę na telefon komórkowy

40-latek ukradł dowód mieszkanki Sulechowa. fot. KMP Zielona Góra

Sulechowscy policjanci zatrzymali parę, która posługując się skradzionym dowodem osobistym wyłudziła kredyt i pożyczki na 5 tys. zł i umowę abonamentową na telefon komórkowy. Oboje usłyszeli zarzuty oszustwa i kradzieży tożsamości, za co grozi im kara do 8 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się na początku grudnia ub.r. Wtedy 40-latek ukradł dowód mieszkanki Sulechowa. Wykorzystując lekkie podobieństwo swojej partnerki do zdjęcia z dowodu oraz korzystając z tego, że obecnie zakrywamy usta i nos maseczkami wpadli na pomysł, żeby na konto pokrzywdzonej kobiety wziąć pożyczkę w banku.

Para posługując się skradzionym dowodem osobistym wyłudziła kredyt w 3 tys. zł w jednym z banków. – Zawarli też umowę na abonament telefoniczny u jednego z operatorów sieci komórkowych – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Posługując się tym właśnie numerem telefonu zawarli cztery umowy pożyczki w parabankach na kwotę 2 tys. zł.

Kryminalni z Sulechowa w niedzielę, 31 stycznia, zatrzymali 40-letniego sulechowianina i jego 33-letnią partnerkę.

Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie wszczęła śledztwo w tej sprawie. Para oszustów po zatrzymaniu i spędzeniu nocy w policyjnym areszcie usłyszała zarzuty oszustwa i kradzieży tożsamości. Grozi i teraz kara do 8 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta