Toyota Zielona Góra

Ukrainiec wiózł nielegalnych imigrantów. Wpadł przy granicy w Gubinie (ZDJĘCIA)

Ukrainiec wiózł nielegalnych imigrantów

Gubińscy policjanci w rejonie przejścia granicznego z Niemcami zatrzymali Volkswagena passat. W aucie było czterech nielegalnych imigrantów, a także obywatela Ukrainy, który przywiózł ich do Gubina. Do zatrzymania przyczynił się mieszkaniec miasta, który zauważył volkswagena z imigrantami.

We wtorek, 16 listopad,  policjanci prewencji gubińskiego komisariatu zauważyli w rejonie mostu prowadzącego na Wyspę Teatralną w Gubinie mężczyznę, który swoim zachowaniem wzbudził ich zainteresowanie.

Obecność funkcjonariuszy w tym rejonie zauważył także mieszkaniec miasta. Zauważył, że w zaparkowanym nieopodal volkswagenie passacie siedzą obcokrajowcy, do którego wsiadł obserwowany przez policjantów mężczyzna. – Funkcjonariusze po powiadomieniu dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji niezwłocznie przystąpili do sprawdzenia uzyskanych informacji – mówi podkom. Justyna Kulka rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Gdy zatrzymali się przy pojeździe, informacja potwierdziła się. Za kierownicą siedział 26-letni obywatel Ukrainy. Miejsca pasażerów zajmowało czterech mężczyzn podających się za obywateli Syrii.

Na miejsce wezwano patrol interwencyjny, z pomocą którego przetransportowano zatrzymanych do komisariatu w Gubinie na czynności. Dostali wodę, a pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. W

Okazało się, że mężczyźni są obywatelami Egiptu, nielegalnie przebywającymi w Polsce. W związku z powyższym zostali przekazani straży granicznej z wnioskami o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany do wyjaśnienia.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl