Usiłowanie zabójstwa w Zielonej Górze. Ukrainiec dostał trzy ciosy nożem

Do usiłowanie zabójstwa doszło w niedzielę, 26 stycznia, ub.r w mieszkaniu w Zielonej Górze. Podczas kłótni o zbyt głośne oglądanie filmu Ukrainiec chwycił za nóż i zadał trzy ciosy znajomemu, również Ukraińcowi. Zielonogórska prokuratura okręgowa właśnie oskarżyła Ukraińca. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Siedmiu Ukraińców mieszkało w lokalu wynajęty na cele pracownicze. Zajmowali pokoje, za które płacili. Jak ustalili śledczy, w nocy z 28 na 29 stycznia ub.r. wszyscy Ukraińcy byli w mieszkaniu. Dwaj oglądali na tablecie film siedząc w kuchni. W pewnym momencie do kuchni wszedł trzeci z Ukraińców. Zażądał żeby ściszyli tablet, ale koledzy nie zareagowali.

Po chwili doszło do kłótni. 49-letni Ukrainiec podszedł do kolegi oglądającego film i zadał mu cios nożem w lewy bok. Mężczyźni zaczęli się szarpać. Ukrainiec wyciągnął nóż z ciała kolegi i zadał mu nim jeszcze dwa cosy. Rannemu pomocy udzielili współlokatorzy. Na miejsce wezwali karetkę pogotowia ratunkowego. Mężczyzna raniony nożem trafił do szpitala.

49-latek został zatrzymany przez policję. – Sprawca po przedstawieniu zarzutu usiłowania zabójstwa został tymczasowo aresztowany – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. 49-latek właśnie został oskarżony przez prokuraturę. Odpowie za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu nawet kara dożywotniego więzienia. Akt oskarżenia trafił już do zielonogórskiego sądu.

Zostań kierowcą bolta