Uwaga kierowcy. Ślizgawica na drogach w Zielonej Górze i regionie lubuskim

straz snieg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące intensywnych odpadów śniegu dla woj. lubuskiego. Na drogach jest ślisko i cały czas pada śnieg.

Ostrzeżenie dotyczy w szczególności powiatów żagańskiego, wschowskiego, nowosolskiego i Zielonej Góry. Na drogach w regionie jest ślisko. Trudna sytuacja panuje w Zielonej Górze, gdzie na części ulic utknęły samochody. Tak jest na Szosie Kisielińskiej. Drogę zablokowały autobusy, które nie mogły podjechać pod górkę w kierunku centrum miasta. na rondzie na Szosie Kisielińskliej doszlo jeszcze do zderzenia dwóch samochodów.

Na szczęście nocą i z samego rana w woj. lubuskim nie doszło do żadnego poważnego wypadku. W Zielonej Górze kierująca hyundaiem uderzyła w drzewo. Nie stało się jej nic poważnego.- Warunki do jazdy są trudne. Doszło do kilku kolizji w regionie, ale nie było żadnego wypadku -mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Lubuska policja przypomina o ostrożności. – Pamiętajmy o ostrożności podczas jazdy. Zwolnijmy i dostosujmy prędkość jazdy do warunków panujących na drogach. Na jezdniach leży sporo mokrego i śliskiego śniegu – mówi podinsp. Maludy.

Zostań kierowcą bolta
Zostań kierowcą bolta