Uwaga. Oszustwa na koronawirus. Złodzieje w kombinezonach oferują dezynfekcję i okradają mieszkania

Lubuscy policjanci ostrzegają przed osobami, które wykorzystują sytuację związaną z koronawirusem. Oszuści przebrani w kombinezony proponują dezynfekcję mieszkań. Później plądrują i okradają z kosztowności i pieniędzy tych, którzy im zaufali.

Niestety pojawiają się osoby, które czas zagrożenia i strachu wykorzystują po to, żeby kogoś okraść. Pojawiła się nowa forma oszustwa. Osoby przebrane w kombinezony, okulary ochronne i maseczki podszywają się za służby sanitarne i proponują przypadkowym osobom dezynfekcję ich mieszkań. Osoby robiące wszystko, aby uniknąć zarażenia koronawirusem coraz częściej godzą się na to. – Tymczasem kiedy jedna osoba realizuje pseudodezynfekcję, inna plądruje i ,,czyści” mieszkanie z wartościowych rzeczy oraz gotówki – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Pamiętajmy, że służby sanitarne nie działają w ten sposób. Przede wszystkim zawsze wskazany, a nawet konieczny wydaje się telefon do pracowników sanepidu czy instytucji, na którą powołują się takie osoby. – Absolutnie nie wpuszczajmy ich do mieszkania pod żadnym pretekstem. Do tego dochodzą szczególnie kwestie zdrowotne, szczególnie dziś. O takich sytuacjach prosimy powiadamiać policję – mówi nadkom. Maludy.

Złodzieje wymyślają coraz oryginalniejsze sposoby, aby przekonać swoje przyszłe ofiary. Nie ważne jak podle, ważne, aby było skutecznie. Chcą wzbogacić się kosztem niewinnych i nic niepodejrzewających osób. – Bez skrupułów zdobywają pieniądze i kosztowności tych, którzy im zaufali – mówi nadkom. Maludy.