Toyota Zielona Góra

W pokoju 15-latka policjanci znaleźli dużo różnych narkotyków

Sąd Rodzinny i Nieletnich w Międzyrzeczu zajmie się sprawą 15-latka, który w swoim pokoju miał narkotyki. Policjanci znaleźli marihuanę, haszysz i amfetaminę.

W poniedziałek, 14 stycznia, międzyrzeccy policjanci sprawdzili informacje, które zdobyli podczas działań operacyjnych. Weszli do mieszkania, w którym był 15-latek. W jego pokoju znaleźli marihuanę, haszysz oraz amfetaminę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

15-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za tego typu przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. – Jego sprawa trafi jednak do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Międzyrzeczu z uwagi na to, że ma dopiero 15 lat – mówi asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka międzyrzeckiej policji.

To kolejne uderzenie policjantów w przestępczość narkotykową. – Bardzo ważne jest, aby w przypadku środków odurzających zajmować się nawet najdrobniejszymi sprawami, sprawdzać je, weryfikować i usuwać z rynku niebezpieczne środki tak, aby osoby, zwłaszcza najmłodsze, nie miały kontaktu z narkotykami – mówi asp. Łętowska.

W styczniu 2018 roku dzięki kilkumiesięcznej żmudnej pracy operacyjnej policjantów z Międzyrzecza, na rynek nie trafiła ogromna ilość środków odurzających. Dwóch mężczyzn, zatrzymanych na przejściu granicznym w Świecku, usłyszało zarzut przywozu znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 15 lat więzienia. Jeden z nich usłyszał również zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia

Toyota Zielona Góra