Samochody.pl - poscigi.pl

W Świebodzinie skręcali meble. Po co? (ZDJĘCIA)

Gmina Świebodzin razem z Fundacją Habitat for Humanity Poland, Świebodzińskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej przygotowała meble w dwóch mieszkaniach, które już za kilka tygodni staną się nowym domem dla mieszkańców gminy.

Przypomnimy, magistrat nawiązał współpracę z Fundacją Habitat for Humanity Poland, która za kwotę prawie 1,5 mln złotych wyremontowała 8 pustostanów. Dodatkowo Fundacja wsparła gminę merytorycznie w uruchomieniu Społecznej Agencji Najmu. Jest to rozwiązanie wspierające gospodarstwa domowe, które mają trudności w samodzielnym zaspokajaniu swoich potrzeb mieszkaniowych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

SAN to pięcioletni program Fundacji Habitat Poland służący wspieraniu i usamodzielnianiu rodzin w trudnej sytuacji mieszkaniowej. W ramach SAN będą oferowane dostępne cenowo mieszkania na wynajem na terenie Gminy Świebodzin oraz pakiet usług wspierających – w zależności od potrzeb uczestnika SAN.

Dziś udało się skręcić szafy, łóżka i pozostałe meble, w ciągu kilku dni gmina ogłosi nabór do Społecznej Agencji Najmu, wtedy w mieszkaniach pojawią się lokatorzy.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl