W weekend wielka akcja zielonogórskiej drogówki. Więcej kontroli trzeźwości i prędkości

W weekend wielka akcja zielonogórskiej drogówki

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Policjanci z zielonogórskiej drogówki będą szczególnie dbali o bezpieczeństwo na lubuskich drogach. Na drogach będą pomiary prędkości oraz trzeźwości kierowców.

Ostatni wakacyjny weekend na pewno skusi wiele osób do wyjazdów nad morze, jezioro czy w góry, dlatego te dni będą czasem zwiększonej pracy dla wszystkich zielonogórskich policjantów. – Będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno w mieście jak i na drogach całego powiatu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Większej liczby policyjnych patroli kierujący mogą się spodziewać na drogach krajowych nr 32 w kierunku Krosna Odrzańskiego i Sulechowa, nr 27 w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego czy trasie ekspresowej S3. – Będziemy wszędzie tam, gdzie spodziewane jest największe natężenie ruchu – zaznacza podinsp. Stanisławska. Na drogach pojawią się także radiowozy z wideorejestratorami, a policjanci będą studzić zapał tzw. „piratów drogowych” m.in. za pomocą laserowych radarów.

W ramach prowadzonych działań, policjanci będą również sprawdzać trzeźwość kierujących. – Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Jednocześnie przypominamy, że w komendach i komisariatach policji woj. lubuskiego można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie – mówi podinsp. Stanisławska.