Wandal pomalował ściany filharmonii, muzeum i kamienic w Zielonej Górze. Wpadł dzięki monitoringowi (FILM)

Wandal pomalował między innymi budynki Filharmonii Zielonogórskiej oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej. fot Monitoring UM Zielona Góra

Dzięki czujności i szybkiej reakcji pracowników zielonogórskiego monitoringu policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który w centrum miasta malował sprayem okoliczne budynki i witryny sklepowe. Wandal pomalował między innymi budynki filharmonii oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej. 24-latek stanie za to przed sądem.

W ubiegłym tygodniu, dzięki czujności i szybkiej reakcji pracowników centrum monitorującego policjanci zatrzymali mężczyznę, który na zielonogórskim deptaku, a także na jednej z głównych ulic malował sprayem elewacje różnych budynków i witryn sklepowych.

Nie zdając sobie sprawy, że jest obserwowany przez kamery monitoringu miejskiego 24-letni mężczyzna szedł przez miasto i malował po ścianach. Wandal pomalował między innymi budynki filharmonii oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej. – Z pewnością będzie długo pamiętał swoje wyczyny, ponieważ sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a nagrania będą dowodem w sprawie – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Wandal był pijany. Wydmuchał niemal 1,8 promila alkoholu. 24-latek za swój czy stanie przed sądem.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika