Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Ważyli bus i ciężarówki. Wszystkie były dużo za ciężkie. Mandaty to ponad 22 tys. zł

Aż 10 przeładowanych samochodów dostawczych i jedną przeładowaną ciężarówkę wykluczyli tymczasowo z ruchu inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowców ukarano mandatami w łącznej wysokości ponad 22 tysięcy złotych.

We wtorek, 27 lutego, na trasie S3 koło Sulechowa, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa ważyli samochody dostawcze. Skontrolowano 10 pojazdów. Wszystkie były przeładowane. Najcięższy ważył 6850 kg, zamiast dopuszczalnych 3,5 tony. Przewożono nimi przede wszystkim artykuły spożywcze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierowców przeładowanych pojazdów ukarano mandatami w łącznej wysokości 19400 złotych. Oprócz tego kierowcom zakazano dalszej jazdy do momentu przeładowania nadwyżki towaru na inne pojazdy.

Wszystkie ciężarówki były za ciężkie

W tym samym czasie inspektorzy z Zielonej Góry prowadzili czynności kontrolne na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie. Zatrzymali do kontroli ciężarówkę o dopuszczalnej masie całkowitej 7490 kg. Kierowca przewoził ładunek z Niemiec do Polski. Po zważeniu okazało się, że pojazd wraz z ładunkiem waży 11800 kg, tj. o 4310 kg za dużo.

Czytaj też – Śmiertelny wypadek koło Kożuchowa. Volkswagen został rozerwany. Zginęło dwóch mężczyzn (ZDJĘCIA)

Kierującego ukarano mandatem w wysokości 3 tys. zł., a ciężarówkę usunięto z drogi na parking strzeżony. Dodatkowo przewoźnikowi grozi kara finansowa, dlatego zostanie wobec niego wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Toyota Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl