Wbił bratu nóż w gardło, jego konkubina zadał cios w plecy. Mordercy zatrzymani

Kryminalni zatrzymali dwoje mieszkańców Lublina. 44-latka usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa, natomiast 61-latek odpowie za zabójstwo swojego brata w warunkach podwójnej recydywy. Oboje zostali tymczasowo aresztowani.

Do morderstwa doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w dzielnicy Bronowice w Lublinie. Jak wynika z ustaleń śledczych do zabójstwa 53-latka doszło podczas libacji alkoholowej. W trakcie kłótni mężczyzna został ugodzony w plecy przez 44-letnią konkubinę. Następnie dostał kolejny cios nożem w okolicę szyi, który zadał mu 61-letni brat.

Policjanci pod nadzorem prokuratora, w mieszkaniu, gdzie doszło do zabójstwa, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Zatrzymany został 61-letni brat denata oraz 44-letnia konkubina. Oboje zostali doprowadzeni do prokuratury. 61-latek usłyszał zarzuty zabójstwa w warunkach podwójnej recydywy, natomiast 44-latka usiłowania zabójstwa. Oboje trafili do tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za zabójstwo grozi im kara nawet dożywotniego więzienia.