Toyota Zielona Góra

Wiózł busem transport lewych papierosów. Wpadł na trasie S3 (FILM)

Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przewoził kilkaset tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość podatku akcyzowego to około 400 tys. zł. Kierowca został zatrzymany do kontroli na trasie S3.

W środę, 16 czerwca, gorzowscy policjanci patrolowali Gorzów i okolice. Funkcjonariusze byli na trasie S3, gdy zauważyli jadącego busa.

Postanowili skontrolować pojazd i kierowcę. Policjanci już po kilku chwilach rozmowy z kierowcą podejrzewali, że ma coś do ukrycia. – Zachowanie i odpowiedzi wskazywały, że warto zajrzeć do przestrzeni ładunkowej mercedesa, by dokonać szczegółowej kontroli – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Po jej otwarciu okazało się, że są tam kartony, a w nich lewe papierosy. W jednym z nich widać było papierosy bez polskich znaków akcyzy. Po kilku chwilach wiadomo było, że mowa jest tu o transporcie za kilkaset tysięcy złotych.

Policjanci dokładnie sprawdzili pojazd. 31-letni kierowca z woj. zachodniopomorskiego został zatrzymany, a na miejsce wezwano śledczych. Po przeliczeniu okazało się, że w busie jest 20 tys. paczek papierosów, które nie miały polskich znaków akcyzy.

Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to około 400 tys. zł. Nielegalne wyroby zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie. Postępowanie prowadzą policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą.

31-letni mężczyzna został przewieziony do gorzowskiej komendy, gdzie wykonywano z nim czynności procesowe. – Śledczy pracowali w kilku miejscach, żeby zabezpieczyć jak najwięcej śladów. Mężczyzna w czwartek został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut – mówi podkom. Jaroszewicz.

Zostań kierowcą bolta