Toyota Zielona Góra

Włamali się do baru. Ukradli frytkownice i… grzejniki

Włamali się do baru. Ukradli frytkownice i… grzejniki

Kryminalni zatrzymali mężczyzn, którzy włamali się do lokalu gastronomicznego w Sławie. 32 i 42- latkowie usłyszeli już zarzut kradzieży. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Sławskim kryminalnym udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów.

O kradzieży powiadomił sławskich kryminalnych właściciel jednego z punktów gastronomicznych w Sławie w poniedziałek, 4 styczni. Zgłaszający ostatni raz odwiedził swój punkt w październiku ubiegłego roku. Kiedy pojawił się, 2 stycznia, bieżącego roku drzwi wejściowe były otwarte.

Właściciel zauważył, że z pomieszczeń zniknęły grzejniki, armatura sanitarna, frytkownice, rury miedziane, reduktor gazu, zestawy talerzy, radio i kilka butelek alkoholu. Straty zostały wycenione na prawie 3,5 tysiąca złotych.

Sławscy kryminalni następnego dnia, 5 stycznia, wpadli na trop złodziei. – W ręce  policjantów z komisariatu w Sławie wpadło dwóch mieszkańców gminy Sława, którzy mieli ścisły związek ze zdarzeniem – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

W trakcie przeszukań w miejscach zamieszkania policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Mężczyźni w wieku 32 i 42 lat usłyszeli zarzuty kradzieży, do której przyznali się. Grożą im kary do 5 lat więzienia.