Wpadł w audi na S3. Słowak w bagażniku wiózł 18 kilogramów narkotyków (FILM, ZDJĘCIA)

Policjanci nowosolskiej drogówki na trasie S3 zatrzymali kierowcę audi. W bagażniku auta w dwóch torbach znaleźli 18 kg marihuany. 32-letni obywatel Słowacji usłyszał zarzuty posiadania i przewozu znacznej ilości narkotyków i został aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

Policjanci z Nowej Soli w sobotę, 22 lutego, podczas patrolu drogi S3 między Nową Solą a Zieloną Górą wytypowali do kontroli audi. Podczas kontroli drogowej poprosili kierowcę o otwarcie bagażnika samochodu. Tam zauważyli dwie duże podróżne torby. Znajdowały się w nich worki foliowe z marihuaną. – Okazało się, że w torbach było aż 18 kg narkotyków – mówi st. sierż. Agata Towpik z nowosolskiej policji. Kierowcą audi okazał się 32-letni obywatel Słowacji. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do komendy w Nowej Soli.

Polecane  Sześć nowych zakażeń koronwirusem w Lubuskiem. W kraju 120 nowych chorych

Z zatrzymanym przeprowadzono czynności procesowe z udziałem prokuratora, podczas których usłyszał zarzuty posiadania i przewozu wewnątrzwspólnotowego znacznej ilości środków odurzających. We wtorek, 25 lutego, na wniosek prokuratury sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Langner odszkodowania