Wpadli z lewymi papierosami wartymi 190 tys. zł

Gorzowscy policjanci podczas wspólnych działań z policjantami z Żar zabezpieczyli blisko 18 tys. paczek papierosów oraz 25 kg tytoniu bez polskiej akcyzy.

Do zdarzenia doszło w czwartek 29 marca w Łęknicy. Policjanci przeszukali budynek mieszkalny. Gdy okazało się, że do jednego z pomieszczeń piwnicznych nie ma dostępu policjanci siłowo otworzyli drzwi. Za stalowymi sztabami blokującymi dostęp do pomieszczenia policjanci znaleźli blisko 18 tysięcy paczek papierosów oraz 25 kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Polecane  Poważny wypadek. Audi czołowo uderzyło w fiata. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)

Wartość rynkowa zabezpieczonej kontrabandy sięga 190 tysięcy złotych. Zabezpieczona kontrabanda miała trafić prawdopodobnie do sprzedaży na przygranicznym bazarze w Łęknicy, na którym zaopatrują się obywatele Niemiec. Nielegalne wyroby tytoniowe zastały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

27 i 37-letni mieszkańcy Łęknicy trafili do policyjnego aresztu. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty z ustawy karno-skarbowej. Wstępne wyliczenia wskazują, że straty skarbu państwa z nieopłaconych podatków akcyzowych sięgają blisko 300 tysięcy złotych.

Polecane  Konkubina z synem i kolegą brutalnie zamordowali Marka. Ciało zakopali w stodole. Myśleli, że nikt się nie dowie (ZDJĘCIA)

Decyzją żarskiej prokuratury zatrzymani mężczyźni wpłacili 48 tys. zł. zabezpieczenia majątkowego oraz 12 tys. zł poręczenia. Za tego typu przestępstwo Kodeks karny skarbowy przewiduje wysokie kary finansowe.