Wyłudzał kredyty na klientów. Stanie przed sądem

Prokurator Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 57-latkowi, który jest podejrzany o wyłudzanie kredytów i oszustwa na szkodę osób chcących zainstalować w swoich domach pompy ciepła i instalację fotowoltaiczne.

Akt oskarżenia jest finałem wielomiesięcznej pracy kryminalnych i prokuratury ze Strzelec Krajeńskich. W sumie oszust wyłudził pieniądze w kwocie około 120 tysięcy złotych. Przestępstwa polegały na wyłudzaniu kredytów oraz pobieraniu pieniędzy od inwestorów przez podejrzanego na pompy ciepła i instalację fotowoltaiczne. Do pokrzywdzonych zamówiony sprzęt nigdy nie docierał.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W ostatnim czasie wielu właścicieli domów zdecydowało się zainwestować w nowoczesne źródła ogrzewania. Popularne stały się przede wszystkim pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne. Niestety oszuści widząc możliwość nielegalnego zysku bogacili się wykorzystując łatwowierność inwestorów. Tak było w przypadku 57-latka, który od 2022 roku oferował montaż pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na usługę oferowaną przez mężczyznę po wpłaceniu pieniędzy na wskazane konto, nigdy nie doczekali się zamówionych urządzeń, za które zapłacili.

57-latek oszukał w ten sposób kilka osób na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Straty każdej z oszukanej w ten sposób osób sięgały od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nieco inny był sposób działania oszusta w przypadku przestępstw na szkodę banków i osoby pod którą się podszywał. Mężczyzna podając się pod inną osobę wyłudzał kredyty w banku. Działając w ten sposób 57-latek działał na szkodę osoby pod którą się podszywał i banku.  W sumie podejrzany usłyszał dziewięć zarzutów dotyczących oszustw i  podszywania się pod inną osobę na jej dane osobowe, przez co wyrządził jej szkodę majątkową. Mężczyźnie grozi nawet osiem lat pozbawienia wolności.