Ukradli dwa busy, ale zielonogórski policjant był szybszy

Dyżurny I Komisariatu Policji w Zielonej Górze w czwartek, 27 czerwca, dzięki swojemu szybkiemu działaniu doprowadził do zatrzymania na autostradzie dwóch skradzionych w Niemczech busów Mercedes Sprinter o łącznej wartości blisko 400 tysięcy złotych. Samochody zostały zatrzymane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

W służbie policjanta bardzo ważne są umiejętności analitycznego myślenia, kojarzenia faktów i szybkiego działania. Zielonogórscy policjanci wielokrotnie pokazali, że takie właśnie zdolności prowadzą do zatrzymania sprawców zabronionych czynów lub pozwalają uchronić ludzkie życie, zdrowie czy mienie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W czwartek (27 czerwca) tymi cechami wykazał się dyżurny I Komisariatu Policji w Zielonej Górze starszy sierżant Bartłomiej Pokorski. Do komisariatu około godziny 18.00 zgłosił się mężczyzna, który powiedział, że jego brat prowadzi w Niemczech działalność gospodarczą i w nocy z 24/25 czerwca skradziono mu dwa firmowe Mercedesy Sprintery wartości ponad 380 tysięcy złotych. Kradzież samochodów została zgłoszona niemieckiej Policji. Natomiast przed chwilą w telefonicznej rozmowie brat poinformował zielonogórzanina, że włączył się GPS samochodów i on widzi, że poruszają się autostradą w kierunku Poznania.

Sierżant Pokorski sprawdził, która jednostka Policji jest w pobliżu trasy, jaką poruszają się samochody. Zadzwonił do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, pilnie przekazując informacje. Obydwa Sprintery zostały zatrzymane na autostradzie. Zatrzymani zostali także kierujący skradzionymi pojazdami. Komenda Powiatowa Policji we Wrześni prowadzi postępowanie przygotowawcze w tej sprawie.