Wypadek. Autobus z dziećmi zderzył się z volkswagenem golfem. Autobus przewrócił się (ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA)

fot. Lubuska policja

Do wypadku doszło we wtorek, 10 września, na trasie z Nowogrodu Bobrzańskiego do Lubska. Autobus przewożący dzieci zderzył się z samochodem osobowym. Autobus przewrócił się na bok.

Do wypadku doszło około godz. 7.30 w pobliżu miejscowości Stara Woda. Autobus jechał do Lubska. Z naprzeciwka jechał volkswagen golf. Jego kierowca najprawdopodobniej wpadł w poślizg i uderzył w autobus. Golf wypadł z drogi. Autobus po zderzeniu zjechał na pobocze i przewrócił się na bok.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechały służby ratunkowe. Dojechało 10 jednostek straży pożarnej. – W autobusie jechało  46 dzieci i opiekunka – mówi dla poscigi.pl kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Dzieci jechały do szkoły w Lubsku. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Nie ma na razie informacji o rannych dzieciach. – Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana – mówi kom. Berestecka.

Polecane  Kompletnie pijany ojciec wiózł 8-letnie dziecko. Zatrzymali go zielonogórscy policjanci

Godz. 10.25 Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Żadne z dzieci nie zostało ranne. Policjanci pod nadzorem prokuratora pracują na miejscu zdarzenia przeprowadzając czynności procesowe, m.in. oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny pojazdów. Wszelkie okoliczności, a zwłaszcza przyczyny, będą wyjaśniane w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Langner odszkodowania
Reklamy