Toyota Zielona Góra

Wypadki rowerzystów. Zderzyli się na ścieżce. 14-latek ciężko ranny

W Jakubowicach Konińskich 14-letni rowerzysta zderzył się z jadącym w tym samym kierunku 15-latkiem. Ciężko ranny 14-latek trafił do szpitala. Do podobnego wypadku doszło w Lublinie. Na ul. Muzycznej zderzyło się dwóch 29-latków na rowerach. Jeden trafił do szpitala.

Do pieszego wypadku rowerzystów doszło w sobotę, 8 czerwca, w Jakubowicach Konińskich. Na rowerach jechała grupa nastolatków. Młodzi cykliści poruszali się od Lublina w kierunku Krasienina drogą przeznaczoną dla rowerów. W trakcie przejeżdżania przez jezdnię na oznakowanym przejściu 14-latek zderzył się z jadącym w tym samym kierunku 15-latkiem. Upadek był tak niefortunny, że młodszy z cyklistów doznał licznych obrażeń i ciężko ranny został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Jego stan jest poważny.

Do zderzenia się dwóch rowerzystów doszło także godzinę później przy ul. Muzycznej w Lublinie. Kierujący rowerem 29 letni mieszkaniec pow. hrubieszowskiego jadąc drogą dla rowerów w kierunku ul. Piłsudskiego podczas wymijania zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku 29-letnim cyklistą z Lublina. Wskutek zderzenia się jeden z cyklistów został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała.