Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wysadzają bankomaty, kradną gotówkę i znikają

We wtorek, 12 grudnia nocą nieznani sprawcy wysadzili i okradli bankomat w Czerwieńsku. Mijający rok obfitował w ataki na bankomaty. Dla band zajmujących się ich okradaniem to duży zysk.

Okradaniem bankomatów zajmują się bardzo dobrze zorganizowane grupy. Od pewnego czasu urządzenia z gotówką są wysadzane. Tak złodzieje dostają się do kasetek z pieniędzmi. Po szybkiej akcji złodzieje znikają bez śladu. Z pewnością działają w całej Europie. Ich zatrzymanie jest bardzo trudne. Mijający rok obfitował w ataki na bankomaty, skuteczne w zdecydowanej większości przypadków.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ataki na bankomaty

2017 r.

W sobotę, 18 listopada, nocą nieznani sprawcy wysadzili bankomat BZWBK przy ul. Wrocławskiej w Lubsku. Z rozerwanego bankomatu zostały wyjęte kasetki z gotówką. Pieniądze leżały też na chodniku.

W nocy z soboty na niedzielę, 12 listopada, nieznani sprawcy włamali się do marketu Leroy Marlin i okradli bankomat. Włamanie zauważyli pracownicy, którzy przyszli do marketu w niedzielę z samego rana. Na miejsce została wezwana policja. Złodzieje dostali się do bankomatu przez tylną ścianę. Zabrali kasetki z gotówką.

22 sierpnia doszło do kradzieży z bankomatu przy Biedronce w Nowogrodzie Bobrzańskim. Świadkowie mówili, że około godz. 4:00 słyszeli huk wysadzania bankomatu. Złodzieje najprawdopodobniej nie dostali się do kasety z pieniędzmi w bankomacie

We wtorek, 13 czerwca nocą, mieszkańcy ul. Brzozowej w Tomaszowie koło Żagania usłyszeli wybuch. Zaniepokojeni wezwali policję. Patrol, który dojechał na miejsce, zobaczył wysadzony bankomat Banku Spółdzielczego. Kiedy patrol policji dojechał na miejsce złodziei już nie było. Nie było też kasetki z gotówką z bankomatu.

29 kwietnia trzech mężczyzn okradło bankomat przy markecie Mila w Słońsku. Około godz. 3:30 złodzieje wysadzili bankomat. Uciekli zabierając kasetę z gotówką. W sumie zrabowali ok. 400 tys. zł.

3 lutego doszło do ataku na bankomat w Zielonej Górze dzielnicy Ochla Nowe Miasto. Złodzieje zjawili się koło bankomatu stojącego przy sklepie Lewiatan. Najpierw uszkodzili monitoring sklepu, który obejmował swoim zasięgiem bankomat. Potem zabrali się za wyrywanie bankomatu. Kiedy to im się nie udało, próbowali rozbić bankomat włamując się do niego. Nie udało im się jednak dostać do kaset z gotówką

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę 30 stycznia nocą w Ośnie Lubuskim. Złodzieje wysadzili bankomat koło Biedronki. Uciekli z gotówką.

11 stycznia doszło do wysadzenia bankomatu w filii banku przy ul. Bolesławieckiej w Lesznie Górnym. Złodzieje zaatakowali bankomat około godz. 3:20 nocą. Nawet kilkaset tysięcy złotych mogło paść łupem złodziei. Akcja była szybka i dobrze zorganizowana. Złodzieje uciekli z gotówką z rozprutego bankomatu.

2016 r.

Nocą w piątek, 14 października, złodzieje wysadzili bankomaty w Świebodzinie, Szprotawie oraz niemieckim Frankfurcie nad Odrą. Z bankomatów nie udało im się ukraść gotówki. Z pewnością bankomaty zaatakowała ta sama grupa. Możliwe również, że była podzielona na ekipy, które próbowały okraść bankomaty. Trzy zdarzenia nie były przypadkowe, tylko powiązane z sobą.

2014 r.

W dniu 18 marca bankomat skradziony z ul. Kopernika w Żaganiu został znaleziony w lesie w okolicach miejscowości Łozy koło Żagania. Był rozpruty i pusty. To bankomat, który został ukradziony spod marketu Biedronka.

Kradzież bankomatu z pewnością nie była przypadkowa. Złodzieje musieli podjechać po bankomat samochodem dostawczym lub terenowym z miejscem na ładunek. Musieli mieć ze sobą jakieś narzędzia. Bankomat jest ciężki. Z pewnością ukradły więc go przynajmniej dwie osoby.

2013 r.

W dniu 29 października nieznani sprawcy w Janczewie wyrwali bankomat z podłoża. Rabusie porzucili elektroniczny sejf kilkaset metrów dalej, bo nie udało się pokonać jego zabezpieczeń.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl