Toyota Zielona Góra

Wystawiał w internecie sprzęt elektroniczny, którego nie miał. 30-latek wyłudził ponad 122 tys. zł

Wystawiał w internecie sprzęt elektroniczny, którego nie miał. 30-latk wyłudził ponad 122 tys. zł

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przez żarskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach.

30-latek z Żar usłyszał 93 zarzuty dotyczące oszustw. Mężczyzna na portalu internetowym wystawiał sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał. Łącznie wyłudził ponad 122 tys. zł. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia. Akt oskarżenia trafił już do sądu.

Policjanci z żarskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli sprawę oszustw. Podczas  śledztwa ustalili, że 30-letni mieszkaniec Żar oferował do sprzedaży na jednym z portali internetowych sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał.

Na aukcjach wystawiał między innymi telewizory, monitory, karty graficzne, oczyszczacze powietrza, odkurzacze, procesory. We wrześniu, październiku i listopadzie 2019 r. wyłudził ponad 122 tys. zł. Sprawa rozpoczęła się po wpłynięciu  zawiadomienia o przestępstwie od  firmy prowadzącej portal internetowy, na którym podejrzany wystawiał fałszywe aukcje ze sprzętem komputerowym i elektronicznym. Portal wypłacił kupującym zwrot kwoty za zakupiony i nieotrzymany towar.

Policjanci ustalili 93 osoby, które zapłaciły za towar oszustowi i nie otrzymały go. Po zgromadzeniu materiału dowodowego możliwe było przedstawienie 30-latkowi 93 zarzutów dotyczących oszustw na szkodę osób z całej Polski. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. – Mężczyźnie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Toyota Zielona Góra