Z tym zielonogórskim policjantem lepiej nie zadzierać. To mistrz Jiu-Jitsu

Radosław Czerny w kategorii 88 kg Masters zdobył złoty medal i został Mistrzem Europy.

Sierż. sztab. Radosław Czerny z I komisariatu w Zielonej Górze zdobył złoty medal i został Mistrzem Europy Jiu-Jitsu podczas IX Mistrzostw Europy Federacji CBJJP w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Zawody odbyły się, 28 października, w Luboniu.

Zielonogórski policjant sierz. sztab. Radosław Czerny zawsze był aktywnym sportowcem. Przez ponad 20 lat grał w piłkę nożną i uprawiał amatorsko różne sportowe dyscypliny. Ponad 1,5 roku temu zainteresował się Brazylijskim Jiu-Jitsu, które zaczął intensywnie trenować.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Bardzo szybko zaczął osiągać sukcesy w nowej dyscyplinie. Wiosną br. na turnieju Spring Open w Luboniu zdobył swój pierwszy złoty medal w kategorii 88 kg Masters.

W czerwcu, w III Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych Brazylijskim Jiu-Jitsu Czerny zajął w swojej kategorii 3 miejsce, a w XX Pucharze Polski w Koninie srebrny medal w kategorii 88 kg Masters.

Zielonogórski policjant mistrzem Jiu-Jitsu

Sierż. sztab. Czerny służy w zielonogórskiej Policji od 2016 r. Przez pierwsze lata był w drogówce. Teraz jest funkcjonariuszem I komisariatu policji.

Trenuje w zielonogórskim klubie Cyklon Brazylijskie Jiu-Jitsu Zielona Góra. W dniu, 28 października, wziął udział w IX Mistrzostwach Europy Federacji CBJJP w Brazylijskim Jiu-Jitsu, które odbyły się w Luboniu. W swojej kategorii 88 kg Masters zdobył złoty medal i został Mistrzem Europy.