Zabrała znaleziony w sklepie telefon. Po pewnym czasie do jej drzwi zapukała policja

Mieszkanka powiatu krośnieńskiego zabrała zostawiony w sklepie telefon komórkowy. Policjanci po dotarciu do kobiety, zabezpieczyli przywłaszczony telefon, a następnie zwrócili go właścicielce. Teraz kobieta będzie mieć poważne problemy.

Zdarzenie miało miejsce w jednym ze sklepów na terenie Gubina. Kobieta będąc przy kasie, zauważyła leżący tam telefon komórkowy i nie mówiąc o nim kasjerce, zabrała do domu. Telefon wartości 1000 złotych wrócił już do właścicielki, natomiast mieszkanka powiatu musi liczyć się z konsekwencjami. – Grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Pamiętajmy, że każdy przedmiot ma swojego właściciela i gdy stajemy się posiadaczem znalezionej  rzeczy, bez względu na to czy ktoś ją zostawił, czy zgubił, musimy dołożyć wszelkich starań by przedmiot powrócił do właściciela.

Gdy nie wiemy kto nim jest i sami nie możemy go zwrócić, wówczas przekazujemy go do biura rzeczy znalezionych, które funkcjonuje w każdym powiecie. Wyjątek stanowi dowód osobisty, paszport, broń lub amunicja, wówczas fakt znalezienia należy zgłosić na Policji. 

Osoby traktujące znalezioną rzecz jako swoją narażają się na odpowiedzialności karną.

Eko pol - Poscigi.pl