Toyota Zielona Góra

Zabytkowy pistolet Walter trafił do muzeum w Drzonowie. Zielonogórska policja dostała go do syna zmarłego mężczyzny

Walther Model 9 pochodzi z lat 30-tych XX w. i ma wartość historyczną. fot. lubuska policja

Zielonogórska policja przekazała do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie zabytkowy pistolet Walther Model 9, zabezpieczony podczas jednego z postępowań prowadzonych przez policjantów.

Zielonogórscy policjanci niejednokrotnie podczas swoich działań mają do czynienia z nietypowymi sprawami. Takim przypadkiem było również odnalezienie przez syna po śmierci ojca starego pistoletu oraz kilku sztuk amunicji. – Syn zgłosił się do komendy oddając policjantom broń na posiadanie której nie miał pozwolenia – podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.  

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zabezpieczony pistolet marki Walther Model 9 pochodzi z lat 30-tych XX w. i ma wartość historyczną. Zostało to potwierdzone podczas oględzin przeprowadzonych przez pracownika Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie.

Dyrektor placówki Piotr Dziedzic zwrócił się do Komendy Miejskiej Policji Miejskiej w Zielonej Górze z prośbą o przekazanie pistoletu do muzealnych zbiorów. Po zakończeniu postępowania prokurator wydał postanowienie o przekazaniu zabezpieczonego pistoletu oraz amunicji do depozytu sądowego i przekazanie na przechowanie Lubuskiemu Muzeum Wojskowemu w Drzonowie.

Eksponaty zostaną teraz poddane konserwacji i po jej ukończeniu będzie można oglądać je na wystawie w muzeum.

W ciągu ostatnich kilku lat lubuskie komendy policji przekazały placówce kilkadziesiąt sztuk historycznych jednostek broni.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl