Zatrzymany poszukiwany groźny przestępca. To członek zorganizowanej grupy przestępczej

To członek zorganizowanej grupy przestępczej. fot. Lubuska policja

We wtorek, 28 czerwca, na terenie jednej z posesji w gminie Szprotawa mundurowi przy udziale kontrterrorystów zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który miał do obycia karę 8 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Działania policji doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego przestępcy. Został zatrzymany podczas akcji przygotowanej wspólnie kontrterrorystami. Ukrywał się na terenie jednej z posesji w gminie Szprotawa mundurowi. Miał do obycia kawę 8 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zatrzymany trudnił się dokonywaniem kradzieży z włamaniem. W trakcie przeszukania miejsca przebywania 42-latka policjanci znaleźli narkotyki oraz różnego typu broń hukową i gazową.

42-letni mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty, które wydłużą czas odbywania kary pozbawienia wolności. 

– Poszukiwanie osób ukrywających się przed organami ścigania, wymiarem sprawiedliwości to jedno z podstawowych zadań postawionych przed policją – mówi st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik żagańskiej policji. Lubuscy stróże prawa każdego dnia zatrzymują osoby poszukiwane do odbycia kary, ustalenia miejsca pobytu, doprowadzenia celem wykonania czynności procesowych.

Toyota Zielona Góra