Toyota Zielona Góra

  Zawracał na „trójce” i zderzył się z dwoma samochodami

  O dużym szczęściu może mówić kierujący, który wczoraj na drodze krajowej numer 3 doprowadził do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Sprawca zawracając w miejscu niedozwolonym zderzył się z dwoma innymi pojazdami.

  Policjanci, którzy przybyli na miejsce zastali trzy zniszczone auta. Jak się okazało, sprawca miał dużo szczęścia, że wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Jak ustalili policjanci, 64-letni mężczyzna kierujący fiatem 127, jadąc drogą krajową nr 3 zauważył dużą kolejkę samochodów oczekujących na zielone światło w miejscu, gdzie prowadzony jest remont wiaduktu, a ruch odbywa się wahadłowo. Kierujący nie chciał czekać i postanowił zawrócić, pomimo, że na drodze ekspresowej, jaką w tym miejscu jest krajowa „trójka”, zgodnie z przepisami kodeksu drogowego nie wolno zawracać.

  Nie dość, że manewr jest niedozwolony, to jeszcze mężczyzna wykonał go w taki sposób, że doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami: nissanem i fiatem. Kierujący fiatem 127 mężczyzna miał dużo szczęścia, że nic mu się nie stało, ponieważ w wyniku zderzenia jego samochód został kompletnie zniszczony.

  Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, otrzymał także 6 punktów karnych.

  Toyota Zielona Góra