Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Zielona Góra. Przetarg na budowę drugiej nitki wiaduktu Zjednoczenia

Rozbiórka wiaduktu w Zielonej Górze.

– Ogłosiliśmy przetarg na budowę drugiej nitki – informuje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Budowa wiaduktu pochłonie 100 mln zł. To bardzo ważna dla miasta inwestycja.

Przetarg obejmuje rozbiórkę starego wiaduktu i potem budowę nowego. – Ogłosiliśmy przetarg na budowę drugiej nitki. Czemu już przetarg na drugą jak jeszcze pierwsza nie skończona? Wiadomo czemu, ten wiadukt jest mega potrzebny i istotny dla miasta. Dlatego chcemy, aby wykonawca zaraz po zakończeniu budowy pierwszej nitki przystąpił do kolejnej – informuje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Trwa już budową wschodniej części wiaduktu. Rozbiórka starego zacznie się dopiero po oddaniu do użytku nowego wiaduktu. Wtedy na wschodnią nitkę zostanie przeniesiony ruch samochodów.

Budowa wiaduktu Zjednoczenia już trwa

Firma Nowak-Mosty na plac budowy weszła na plac budowy we wrześniu ub.r. Od razu zajęła się rozbiórką stóp fundamentowych pozostałych po rozbiórce wiaduktu. Wykonawca ma półtora roku na wykonanie zadania.

– Liczymy na to, że pierwsza zostanie zakończona w tym roku, więc przetarg jak najbardziej wskazany. Jak mawiają klasycy nie gadamy, nie czekamy, tylko cały czas do przodu zasuwamy. Obiecałem, że będzie i słowa dotrzymam – podkreśla prezydent Kubicki.

Przypomnijmy. Miasto otrzymało z rządowej rezerwy subwencji ogólnej, około 40 mln zł dofinansowania na prace na ul. Zjednoczenia. Dotacja do tego zadania, może wynieść maksymalnie 50 proc. wartości robót. Niewykorzystana kwota subwencji zostanie przeznaczona na wykonanie drugiego, zachodniego wiaduktu (trzeba go rozebrać).

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl