Strona główna Zielona Góra Zielona Góra. Ruszył rower miejski, w tym roku będą też elektryki

Zielona Góra. Ruszył rower miejski, w tym roku będą też elektryki

Mieszkańcy Zielonej Góry mogą ponownie korzystać z roweru miejskiego. Do dyspozycji użytkowników oddano 300 rowerów tradycyjnych, w tym modele wyposażone w foteliki dla dzieci.

Już 3 lipca flota zostanie powiększona o 20 rowerów elektrycznych.

W tym sezonie uruchomiono również dwie nowe stacje rowerowe. Znajdują się one przy ul. Fabrycznej oraz w Parku Książęcym w Zatoniu.

Rowery można wypożyczyć za pośrednictwem aplikacji Nextbike. Pierwsze 20 minut korzystania z roweru standardowego lub wyposażonego w fotelik dziecięcy jest bezpłatne. Po tym czasie obowiązują opłaty zgodne z cennikiem operatora.