Zielonogórska drogówka wzięła pod lupę łamanie zakazu wjazdu (ZDJĘCIA)

W związku z sygnałami od mieszkańców, policjanci z zielonogórskiej drogówki w całym mieście kontrolują przestrzeganie zakazu wjazdu pojazdów nieuprawnionych.

Policjanci najczęściej pojawiają się na deptaku, gdzie nagminnie zdarza się kierującym łamać przepisy dotyczące zakazu wjazdu. Policjanci dostają również sygnały od mieszkańców skarżących się na nieprzestrzeganie zakazów poruszania przez kierujących samochodami ciężarowymi.

Podczas działań policjanci stwierdzili nieprzestrzeganie przepisów m.in. na ul. Nowej, przez którą przejeżdżają samochody ciężarowe wjeżdżające od strony ul. Pileckiego, pomimo obowiązującego tam znaku zakazu wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony.

Polecane  Nocny pościg i strzelanina w Zielonej Górze. Kierowca, który chciał przejechać policjanta jest poszukiwany (NOWE INFORMACJE)

Osoby naruszające przepisy i nie stosujące się do znaków zakazu ruchu muszą liczyć się z mandatem do 500 zł i 5 punktami karnymi. Kierującemu nie respektującemu zakazu wjazdu dla pojazdów powyżej 3,5 tony grozi grzywna w wysokości 500 zł i 3 punkty karne.

Zielonogórscy policjanci otrzymują bardzo wiele sygnałów od mieszkańców dotyczących różnych problemów. Jak zwykle najwięcej jest zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu. Funkcjonariusze drogówki reagują na wszystkie prośby i sukcesywnie sprawdzają wszystkie wpływające zgłoszenia.