Toyota Zielona Góra

Zielonogórzanin myślał, że inwestuje w złot i ropę. Tak go podeszli oszuści, że stracił wszystkie pieniądze

W poniedziałek, 15 listopada, zielonogórscy policjanci przyjęli zawiadomienie od 75-letniego mężczyzny. Został perfidnie oszukany. Myślał, że bezpiecznie zainwestuje swoje pieniądze w ropę naftową oraz złoto i w krótkim czasie zarobić duże pieniądze. To byli oszuści. Stracił 14 tys. zł.

Jak opowiedział policjantom senior, ogłoszenie o możliwości zainwestowania pieniędzy zauważył w lipcu przeglądając strony internetowe. Skusiła go obietnica szybkiego zarobku, dlatego zalogował się na platformę internetową, na której numer swojego telefonu.

Jak tłumaczył policjantom, nie podał swoich danych, aby nie dać się oszukać.  Po pewnym czasie do 75-latka zadzwonił „konsultant”, który zaproponował zainwestowanie pieniędzy w ropę naftową. Starszy pan postanowił spróbować i wpłacił 60 złotych.

Po upływie kilku dni, nakłaniany przez „doradcę” platformy internetowej przelał 900 złotych. Po kilku dniach zadzwonił telefon i konsultant przekazał mężczyźnie informacje, że może się zalogować na swoje konto, żeby sprawdzić ile już zarobił.

Po zalogowaniu okazało się, że 75-latek ma na swoim koncie już 2 tysiące dolarów. To uśpiło czujność seniora i skłoniło do kolejnych inwestycji, tym razem za radą telefonicznego specjalisty, postanowił zainwestować w złoto, licząc na jeszcze większe zyski.  

Kilka dni temu fałszywy konsultant zadzwonił po raz kolejny i poinformował, że przeleje mężczyźnie część zysków na jego konto. – To prawdopodobnie wtedy 75-latek przekazał przestępcom dane dostępowe do swojego konta, a ci wykorzystali jego łatwowierność oraz  brak ostrożności i okradli go wypłacając z konta 10 tysięcy złotych – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Mężczyzna zorientował się, że został oszukany. Zamiast wpływów z zysków na koncie internetowym zobaczył puste konto bankowe. Wtedy powiadomił policję.

Nie ma dnia, żeby policjanci nie otrzymywali zgłoszeń od oszukanych mieszkańców powiatu zielonogórskiego. Niestety przez nieostrożność w sieci tracą pieniądze. Czasami oszuści nakłaniają do kliknięcia na przesłane przez siebie linki, które kierują do fałszywych stron wyłudzających dane dostępowe do konta. Innym razem każą instalować różne aplikacje, które również umożliwiają im dostęp do naszych kont i kradzież pieniędzy. A w innych przypadkach  udają klientów, którzy chcą od nas kupić towar wystawiony na portalu aukcyjnym i wyłudzają od nas dane, żeby następnie nas okraść.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie przy korzystaniu z Internetu. – Chrońmy swoje dane. Nie podawajmy danych do logowania na konta bankowe czy numerów kart – mówi podinsp. Stanisławska. Nie klikajmy na podane linki i nie instalujmy w ten sposób aplikacji, aby nie narazić się na utratę oszczędności życia. Nie podejmujmy żadnych decyzji w pośpiechu.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Zostań kierowcą bolta