Zielonogórzanka dziękuje policjantom za ich pracę na Winobraniu

Do rzecznika zielonogórskiej policji podinsp. Małgorzaty Stanisławskiej wpłynął mail. Zielonogórzanka podziękowała w nim policjantom za pracę podczas Winobrania. – Jest nam bardzo miło, że ciężka służba zostaje doceniona, a takie podziękowania są najlepszą motywacją do pracy – mówi podinsp. Stanisławska.

Policjanci wykonując swoje codzienne zadania nie oczekują specjalnych podziękowań. – Nie mniej jednak jest nam bardzo miło jeśli ktoś doceni i zauważy pracę policjantów.  Zakres działań, jakie codziennie podejmują policjanci, jest bardzo szeroki – mówi Małgorzata Barska z biura prasowego zielonogórskiej policji.

Zielonogórzanka zauważyła pracę policjantów podczas święta miasta. Podkreśliła również to, że policji było dużo. Szczególnie podziękowała dwóm policjantkom, które w ostatni dzień Winobrania pomagały przechodzić pieszym z dziećmi koło karuzel, kiedy nie działała sygnalizacja świetlna.

Dbanie o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości podczas Winobrania to szczególne zadanie zielonogórskich policjantów. – Aby te kilka dni mogło upłynąć na sympatycznej zabawie, nasi policjanci pracują bardzo intensywnie. Dodatkowe służby, patrole piesze, rowerowe i zmotoryzowane, koordynacja działań z organizatorami i innymi służbami – takie jest „zaplecze” Winobrania po stronie zielonogórskiej Policji – niewidoczne dla korzystających z atrakcji w mieście w tych dniach – wyjaśnia podinsp. Barska.