Toyota Zielona Góra

Złodzieje kradli co tylko się dało. Ukradli nawet busa z narzędziami (FILM)

fot. Lubuska policja

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, sprawców kilku włamań i kradzieży na terenie Międzyrzecza. Łupem jednego z nich miał być bus wart ok. 70 tys. zł. Pomogli świadkowie, którzy przekazali policji bardzo dużo szczegółowych informacji. Za kradzieże i włamania zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Od pierwszych dni stycznia nowego roku na terenie Międzyrzecza, policjanci odnotowali kilka włamań do budynków gospodarczych. Łupem złodziei padły głównie elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe. Złodzieje ukradli również samochód dostawczy razem z narzędziami, gdzie łączna suma strat wyniosła ok. 90 tys. zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Policjanci z Międzyrzecza postawili sobie za punkt honoru, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawców przestępstw – mówi asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka . Po przeanalizowaniu spraw, sprawdzeniu okoliczności, oględzinach i przesłuchaniu świadków policjanci doszli do wniosku, że przestępstwa mogą popełniać te same osoby.

Do wytypowania złodziei w znacznym stopniu przyczynili się świadkowie. To oni przekazali wiele ważnych dla postępowania szczegółów, dzięki którym wytypowanie sprawców było możliwe. – W jednym przypadku, to właśnie czujność sąsiadów oraz ich dociekliwość i zaangażowanie, przyczyniły się do tego, że złodzieje nie zdążyli zabrać z miejsca skradzionych przedmiotów, tylko spłoszeni uciekli – mówi asp. Łętowska.

Po wielogodzinnych analizach zebranych materiałów dowodowych, przeglądaniu monitoringów oraz działań operacyjnych, policjanci zatrzymali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwami. Zatrzymanie mężczyzn było utrudnione. Za jednym z nich wystawiony był nakaz doprowadzenia do więzienia, w którym ma spędzić rok za wcześniej popełnione przestępstwa. Policja wiedziała, że będzie on się ukrywał.

w poniedziałek, 7 stycznia, został zatrzymany pierwszy z poszukiwanych mężczyzn. Do zatrzymania drugiego doszło po kilku dniach. Obaj są doskonale znani policjantom za wcześniej popełniane przestępstwa. Policjantom udało się odzyskać znaczną część skradzionych przedmiotów, w tym również wartego ok. 70 tys. złotych fiata ducato.

Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże z włamaniami, za które grozi im kara do 10 lat więzienia. 30-latek został już przewieziony do więzienia w Międzyrzeczu, gdzie odsiedzi swój wyrok.