Samochody.pl - poscigi.pl

  Złodziej uciekał samochodem taranując radiowóz

  Złodziej uciekając skradzionym audi Q5 staranował radiowóz niemieckiej policji. Wpadł w Polsce po tym, jak uderzył w hałdę ziemi.

  Do zdarzenia doszło 15 sierpnia w godzinach popołudniowych. Niemieccy policjanci zauważyli na autostradzie w okolicy Fridersdorfu czarne audi Q5. Jego kierowca pędził ignorując sygnały policjantów, którzy nakazali zatrzymać się do kontroli drogowej. Audi staranowało radiowóz policji niemieckiej, a kierowca zaczął uciekać w kierunku polskiej granicy. Za nim ruszył pościg niemieckiej policji.

  W Polsce pościg za uciekającym samochodem podjęli polscy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. Kierowca jechał z bardzo dużą prędkością, nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne. Sposobem jazdy stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Po przejechaniu kilkunastu kilometrów uciekinier uderzył w hałdę gruzu i wypadł z drogi gruntowej. Gdy zorientował się, że nie ma szans na kontynuowanie ucieczki, porzucił samochód i próbował uciec pieszo. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany, gdy próbował ukryć się w krzakach na brzegu rzeki Odra w miejscowości Świecko.

  Kierowca to 20-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania. Został zatrzymany w słubickiej komendzie. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponadto kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

  Chwilę później policjanci z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Granicznej w Świecku potwierdzili, że samochód został skradziony na terenie Holandii. Domniemany sprawca kradzieży trafił do policyjnego aresztu. Odzyskany pojazd znajduje się na policyjnym parkingu i niebawem zwrócony zostanie właścicielowi.

  Opisana sytuacja to kolejny już przypadek udanej interwencji polskich służb. Dzięki właściwej współpracy policji i SG, koordynowanej przez Centrum ze Świecka, sprawcom kradzieży samochodów po drugiej stronie Odry coraz rzadziej udaje się przewieźć i ukryć zabrane bezprawnie auta. To również dowód na to, że strona niemiecka może liczyć na naszą skuteczność i polegać na sprawnym działaniu.