Samochody.pl - poscigi.pl

  Potrącił i zabił rowerzystkę. Uciekł, ale już jest w areszcie

  Poszukiwany sprawca śmiertelnego wypadku został zatrzymany pod Polkowicami. Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku. Zabił rowerzystkę.

  W toku śledztwa zatrzymano trzy osoby. Jednemu z mężczyzn przedstawiono zarzut zacierania śladów przestępstwa wypadku drogowego poprzez ukrycie samochodu, który brał udział w wypadku oraz zabranie tablic rejestracyjnych. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

  Ponadto w samochodzie, którym jechał sprawca, znajdowały się dwie osoby. Zostały zatrzymane, a następnie doprowadzone do prokuratury w Żaganiu. Osobom tym przedstawiono zarzut nieudzielania pomocy, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Kierowca był poszukiwany. Ukrywa się przed organami ścigania. W dniu 2 sierpnia 2012 r. w do Sądu Rejonowego w Żaganiu został skierowany wniosek o zastosowanie aresztu wobec podejrzanego, celem poszukiwania go listem gończym.

  Podejrzanemu zarzuca się spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz nie udzielenie pomocy pokrzywdzonej.

  Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.