Toyota Zielona Góra

Znany adwokat usłyszał zarzuty. Śledczy: ma to związek z utrudnianiem śledztwa

Znany gorzowski adwokat Jacek S. usłyszał zarzut dotyczący utrudniania postępowania karnego. Ma zakaz wykonywania zawodu i nakaz powstrzymania się udzielania porad prawnych.

W sprawie zdaniem  śledczych chodzi o zorganizowaną grupą przestępczą Tomasza Sz. pseudonim „Bąbel”. Szajka działała w okresie od 2015 r. do 2019 r. w Kamieniu Pomorskim oraz okolicach.

Prokurator Zachodniopomorskiego  Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie postawiła Jackowi S. dotychczasowemu obrońcy Tomasza Sz. ps. Bąbel zarzut utrudniania postępowania karnego. Adwokatowi grozi za to kara do 5 lat więzienia.

Prokurator zastosował wobec Jacka S. środki zapobiegawcze m.in. w postaci zawieszenia w wykonywaniu zawodu adwokata i nakazu powstrzymania się od działalności związanej z udzielaniem porad prawnych.

Śledztwo obejmuje swoim zakresem działalność co najmniej 4 zorganizowanych grup przestępczych działających m.in. w Szczecinie oraz w innych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego, w tym Kamieniu Pomorskim, jak również Szwecji i Norwegii.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupy te ścierały się w konkurencyjnej walce o wpływy i zyski, w tym pochodzące z handlu narkotykami.

Prokurator przedstawił już zarzuty 37 osobom związanym z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej założonej i kierowanej przez „Bąbla”. Wobec 15 z nich prokurator skierował akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta