Samochody.pl - poscigi.pl

Znieważył policjantów, bo zatrzymali go do kontroli

Policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który znieważył ich za to, że zatrzymali go do kontroli. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 27 listopada, w Strzelcach Krajeńskich. Policjanci z drogówki przed godz. 16.00 na ul. Strzeleckiej zatrzymali do kontroli osobowe renault. Pasażer tego pojazdu nie posiadał zapiętych pasów.

Kiedy policjanci wylegitymowali kierowcę pasażer wysiadł z auta i zaczął nerwowo szukać dokumentów od pojazdu. W pewnym momencie zaczął zachowywać się agresywnie wobec funkcjonariuszy używając przy tym słów powszechnie uważanych za obelżywe. Kiedy pasażer został poinformowany, że zostaje zatrzymany za znieważenie funkcjonariuszy zaczął dodatkowo stawiać opór tak, aby uniemożliwić policjantom osadzenie go w radiowozie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W czasie drogi do komendy mężczyzna nadal zachowywał się agresywnie i wulgarnie. Był pijany, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.

W środę rano, po wytrzeźwieniu, 58-latek usłyszał zarzuty gróźb i znieważenia funkcjonariuszy w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Grożą mu nawet dwa lata więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl