Znowu porzucony rower miejski w Zielonej Górze. To już słono kosztuje (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)

Ktoś porzucił rower miejski przy płocie na ul. Wiejskiej. Rower stoi tam od poniedziałku, 2 września. Od piątku, 6 września, za takie zachowanie zapłacimy karę.

Porzucanie rowerów miejskich to nic nowego. Ich dewastacje to też niemal codzienność. Nasz Czytelnik zauważył rower miejski porzucony przy ul. Wiejskiej. Stoi tam przynajmniej od poniedziałku, 2 września.

Z powodu wandalizmu i łamania regulaminu przez zarejestrowanych użytkowników rowerów operator systemu roweru miejskiego Nextbike Polska wprowadził zmiany. Od dziś za pozostawienie roweru na stacji bez zabezpieczenia zapłacimy 100 zł. Jazda na rowerze przez większą liczbę osób niż to jest dopuszczalne będzie kosztować 100 zł. 100 zł wyniesie kara za nieautoryzowany przejazd. Kara za usunięcie zabezpieczeń to 200 zł. Również 200 zł zapłacimy za wykorzystanie roweru w celach komercyjnych.

Zielonogórski Rower Miejski wystartował 21 sierpnia 2018 r. W pierwszym roku rowery wypożyczono aż 450 tys. razy. W Zielonej Górze system liczy już 400 rowerów i 40 stacji. Przez rok w systemie zarejestrowało się 29 tys. zielonogórzan.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail kontakt@poscigi.pl lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Reklamy