16-latek dźgnięty nożem w Zielonej Górze w ciężkim stanie. Powód ataku to konflikt z 15-letnim sprawcą

Dźgnięty nożem 16-latek przeszedł poważną operację. Jego stan jest określany jako ciężki. Ofiara i sprawca znali się do kilku lat. Powodem ataku 15-latka był konflikt między chłopcami.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w środę, 8 lipca, około godz. 20.00 na ul. Rzeźniczaka koło Żabki. 15-latek zaatakował 16-latka zadając mu dwa ciosy nożem. Jak opowiedzieli nam świadkowie zdarzenia, po wszystkim sprawca uciekł między blokami. Na miejsce została wezwana zielonogórska policja oraz karetka pogotowia ratunkowego. Karetka na ul. Rzeźnicza była po pięciu minutach od zgłoszenia. Medycy zajęli się ciężko rannym 16-latkiem. Został przewieziony na szpitalny oddział ratunkowy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W szpitalu 16-latek przeszedł poważną operację. – Stan 16-latka jest określany jako ciężki – mówi dla poscigi.pl podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. 15-latek został zatrzymany chwilę po zdarzeniu. Noc z środy na czwartek, 9 lipca, spędził w izbie dziecka w Gorzowie. W czwartek został przewieziony do Zielonej Góry w celu wykonania z nim czynności. Sprawą zajmuje się sąd rodzinny i nieletnich, który został o wszystkim powiadomiony przez zielonogórską policję.

Ofiara i sprawca znali się od kilu lat. Co było powodem ataku nożem? – Do zdarzenia doszło na tle konfliktu pomiędzy 15-latkiem i 16-latkiem – mówi podinsp. Barska.