19-latek na bazarze sprzedawał podróbki. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia

19-latek został wstępnie przesłuchany, a towar zabezpieczony do dalszej ekspertyzy biegłego.

Policjanci z Żar zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, na jednym z przygranicznych bazarów w Łęknicy znaleźli podrabianą odzież. Trefny towar sprzedawał 19-latek. Trefny towar został zabezpieczony do dalszej ekspertyzy biegłego.

W piątek, 17 listopada, policjanci z żarskiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, udali się na bazar w przygranicznej Łęknicy. Po przeprowadzonej kontroli stoisk handlowych, na jednym z nich zabezpieczyli podrobione ubrania znanych marek.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To ponad 140 sztuk bluz, koszulek, spodni, dresów i kurtek na, których bezprawnie umieszczone było logo różnych marek. Towar sprzedawał 19-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żarskiego.

19-latek sprzedawał podróbki

19-latek  został wstępnie przesłuchany, a towar zabezpieczony do dalszej ekspertyzy biegłego. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Artykuł 305

Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.