Akcja „trzeźwy kierowca” sulechowskiej policji. Rekordzistką była kobieta

Dzisiejsze działania pokazały, że mimo poważnych konsekwencji, są kierowcy, którzy decydują się na jazdę po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Policjanci z posterunków w Kargowej i Babimoście wspólnie z mundurowymi z komisariatu w Sulechowie w poniedziałek, 20 listopada, prowadzili dzisiaj działania „Trzeźwy Kierowca”. Niestety kontrole pokazały, że takie policyjne działania są niezbędne i powinny być organizowane częściej.

Kontrole trzeźwości były prowadzone w Kargowej i Babimoście. W poniedziałek z samego rana policjanci rozpoczęli masowe kontrole stanu trzeźwości. Już po kilkunastu minutach zatrzymali w Kargowej kierującego peugeotem. Mężczyzna wydmuchał ponad pół promila alkoholu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Niechlubną rekordzistką okazała się kierująca hondą. Kobieta została zatrzymana w Babimoście. Kierująca wydmuchał niemal 1,5 promila alkoholu.

Akcja „trzeźwy kierowca” sulechowskiej policji

Kierujący, który ma ponad pół promila alkoholu obligatoryjnie traci prawo jazdy na nie mniej niż 3 lata, musi zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat więzienia. O wymiarze kary decyduje sąd.

– Dzisiejsze działania pokazały, że mimo poważnych konsekwencji, są kierowcy, którzy decydują się na jazdę po wcześniejszym spożyciu alkoholu, dlatego też mundurowi zaplanowali na następne dni intensywne działania w różnych miejscowościach powiatu zielonogórskiego, a także w samej Zielonej Górze – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.